Ve své přirozenosti mají zuby vždy určitý barevný odstín. Současná stomatologie rozlišuje tři základní barvy zubů: hnědý, žlutý a šedý. Cílem bělení zubů nemá být sněhobílý úsměv, ale přirozené zmírnění odstínu. Přehnaná snaha o bílý úsměv může skončit nenávratným poškozením zubní skloviny, i zubů samotných. Proto by každé bělení mělo být předem konzultováno se zubním lékařem, který po vyšetření chrupu doporučí nejlepší metodu bělení.
Zubní laboratoř Queen’s smile se ve spolupráci s vybranými stomatologickými ordinacemi zabývá metodou domácího bělení zubů, které je oproti jiným způsobům bělení finančně přijatelné, bezbolestné a šetrné k zubům.
V případě Vašeho zájmu o vybělení zubů, doporučíme zubního lékaře, který Vám poskytne odbornou konzultaci a případně odebere otisky zubů.
Domácí bělení zubů pod dohledem stomatologa
Metoda domácího bělení zubů začíná u zubního lékaře, který po konzultaci odebere otisky chrupu a odešle je do zubní laboratoře. Atestovaní zubní technici na základě odebraných otisků vyrobí speciální pryžový nosič, který si klient naplní speciálním bělicím gelem s nízkou koncentrací peroxidu vodíku a na 1 hodinu denně nebo na 6 hodin na noc nasadí na zuby. Tento způsob je sice časově náročnější, oproti bělení v ordinaci, ale výsledky jsou dlouhodobé a výraznější. Domácí metoda bělení zubů se po konzultaci se zubním lékařem dá opakovat dvakrát ročně. Časový odstup mezi jednotlivým bělením určuje vždy zubní lékař.
Skřípání zubů
Přestože patologické skřípání zubů může mít mnoho medicínských příčin, od mozkových poruch až po vady chrupu, hlavním důvodem bývá většinou stres a přetížení nervového systému.
Nevědomé skřípání zubů během spánku má za následek nadměrné obroušení, zuby se stávají citlivými a bolestivě reagují na sladké, kyselé, či studené. Bruxismus – skřípání zubů neohrožuje zdaleka jen zuby, kterým hrozí až totální zničení. Skřípání zubů vede často k bolestem hlavy a obličejových svalů, problémům při otevírání úst, nevysvětlitelným bolestem ucha a řadě dalších problémů.
Zubní laboratoř Queen’s smile vyrábí na míru nákusné dlahy pro lidi trpící patologickým skřípáním zubů.
Nákusná dlaha se vyrábí ze speciálního biokompatibilního materiálu, který má dva stupně tvrdosti. Měkké plochy chrání zuby a zabraňuje poškození zubní skloviny. Tvrdší nákusné plochy zabraňují prokousnutí chrániče. Chránič se nasazuje na noc na zuby, kde vytváří ochranný štít mezi horním a dolním zubním obloukem. Uvolňuje napětí žvýkacích svalů, snižuje tlak čelistí a pomáhá svalům relaxovat.
Výroba nákusných dlah začíná u stomatoga, který po konzultaci, odebere přesné otisky zubů. Na základě těchto otisků, vyrobí atestovaní zubní technici v laboratoři odpovídající zubní chránič proti skřípání, přesně kopírující skus.